ویژگی و تفاوت نسخه های مختلف ویندوز 10

ویژگی و تفاوت نسخه های مختلف ویندوز 10

در ابتدا باید اشاره کنیم که ویندوز 10 در چهار نسخه ارائه شده است . نسخه های Home و Pro نسخه هایی هستند که به احتمال زیاد اکثر کاربران از آنها استفاده خواهند کرد. در کنار این دو مورد نسخه Enterprise برای کاربران تجاری و Education Edition نیز برای استفاده های آموزشی ارائه شده اند .

خرید winodws 10

همان طور که پیش بینی می شد، نسخه Home دارای کمترین امکانات بین ورژن های مختلف است. همانند ویندوزهای قبلی، امکان اتصال به دامنه Active Directory در این نسخه وجود ندارد. یکی از مواردی که بسیاری از کاربران امیدوار بودند در ویندوز 10 شاهد آن باشند، پشتیبانی از BitLocker است. BitLocker یکی از تجهیزات رمزنگاری مایکروسافت به حساب می آید اما قرار نیست در ورژن Home ویندوز 10 شاهد آن باشیم. البته امکان رمزنگاری به عنوان بخشی از InstantGo که قبلا با نام Connected Standby شناخته می شد همچنان وجود دارد.در ورژن Pro، شاهد حضور Remote Desktop هستیم و البته اتصال به Active Directory نیز در این نسخه امکان پذیر است. همچنین قابلیت دسترسی به سرویس بروزرسانی های ویندوز برای کسب و کارها (Windows Update for Business) نیز در نسخه حرفه ای وجود دارد.خرید ویندوز 10

نسخه های Enterprise و Education بسیار شبیه به هم هستند و هر دوی آنها تقریبا امکانات مشابهی دارند. تفاوت اصلی آنها در آن است که کاربران Enterprise می توانند Servicing Branch طولانی مدت را به صورت انتخابی فعال کنند، اما کابران نسخه آموزشی چنین امکانی ندارند.

خرید ویندوز 10

همه نسخه های PC ویندوز 10 امکان دسترسی به Store تجاری ویندوز را دارند و حتی در نسخه خانگی نیز امکان Side load کردن برنامه های تجاری وجود دارد. همچنین یکی از نقاط مثبت سیستم عامل جدید، پشتیبانی همه ورژن ها از برنامه مدیریت دستگاه های همراه است، البته با این تبصره که این امکان در آپدیت ها به نسخه Home اضافه می شود .

error: کپی نداریم :(