Battlefield 2042 به بازیکنان اجازه می‌دهد پنگوئن‌ها را تعمیر کنند

Battlefield 2042 به بازیکنان اجازه می‌دهد پنگوئن‌ها را تعمیر کنند

با وجود مشکلات و باگ‌های فراوان Battlefield 2042، یکی از بازیکنان به تازگی کشف کرده که می‌توان همچون وسایل نقلیه، پنگوئن‌های داخل بازی را نیز تعمیر کرد.

باید اقرار کرد که بازی بتلفیلد ۲۰۴۲، اثر جدید استودیو دایس و شرکت EA لانچ خوبی را تجربه نمی‌کند. با وجود باگ‌ها، کمبود محتوا و مشکلات متعدد، اما گاهی اوقات یک ویژگی معیوب به جای آن که باعث خشم و عصبانیت شود، موجب خنده و شادی می‌شود. در این مورد می‌توان به اشتباه سهوی و عجیب سازندگان بازی با سیستم وسایل نقلیه اشاره کرد که به بازیکنان این اجازه را می‌دهد از ابزار تعمیر وسیله نقلیه بر روی چیزی که به طور طبیعی نباید جواب دهد، استفاده کنند: پنگوئن‌ها.

Battlefield 2042 جدیدترین نسخه از سری محبوب و شناخته شده‌ی بتلفیلد رویه‌ای کاملاً برعکس آثار پیشین را پیش گرفته است. به طوری که به نظر می‌رسد لانچ بازی زودتر از موعد و با سراسیمه بوده، چرا که علاوه بر باگ‌ها و مشکلات فراوان، با اشتباهات سهوی نیز دست و پنجه نرم می‌کند. یکی از این اشتباهات سهوی توسط بازیکنی به نام dunaike در ردیت کشف شده که از نحوه تعامل بازی با موجودت محیطی پرده بر‌میدارد. به طوری که می‌توان از ابزار تعمیر وسایل نقلیه بازی بر روی پنگوئن‌هایی که در نقشه‌های مناطق برفی حضور دارند، استفاده کرد. به طور معمول از این ابزار باید بر روی وسایل نقلیه تیم خودی در بتلفیلد ۲۰۴۲ استفاده کرد تا به اعضاء تیم کمک می‌کند کمی بیشتر در میدان نبرد دوام بیاورند. در ویدئو کلیپ پخش شده از این باگ، حتی می‌توان جرقه‌هایی را نیز در حین تعمیر پنگوئن‌ها مشاهده کرد که انگار آنها از فلز درست شده باشند.برخی از بازیکنان در سایت ردیت نظریه‌ پردازی کردند که پنگوئن‌ها از کدهای برنامه‌نویسی وسایل نقلیه بازی Battlefield 2042 استفاده می‌کنند، چرا که عملاً بخشی از نقشه به حساب نمی‌آیند و نقش موجوداتی متحرک را بازی می‌کنند. به گفته آنها شاید ثابت نمادینی وجود داشته که وسایل نقلیه را به صورت قابل تعمیر در می‌آورده و برای پنگوئن‌ها حذف نشده است. به هر حال باید گفت که این قابلیت بر خلاف سایر مسائل و مشکلات پیش آمده به بازی آسیبی نمی‌رساند و از آن می‌توان به عنوان یک راز بی‌ضرر تعبیر کرد. کشف چنین موضوعی این سوال را در ذهن‌ها مطرح می‌کند که دیگر چه چیزهایی در محیط بازی قابل تعمیر هستند و بازیکنان کنجکاو شاید مجبور باشند به سرعت، قبل از آن که با یک به‌روزرسانی این باگ خنده‌دار برطرف شود، چنین موضوعی را در محیط بازی پیگیری کنند.

با این که مشخص نیست به طور حتم در آینده‌ای نزدیک سازندگان تصمیم بگیرند پنگوئن‌های قابل تعمیر را تغییر دهند یا خیر، اما باید گفت که مسلماً این یک اشتباه سهوی بوده و وجود چنین قابلیتی در بازی، همچون میزهای منفجرشونده بی آزار که چندی پیش در بتفیلد ۲۰۴۲ کشف شده بودند، هیچ آسیبی به گیم پلی بازی نمی‌رساند. مگر آن که بازیکنان راهی پیدا کنند تا پنگوئن‌ها را به اسلحه مجهز کنند، وگرنه باید اقرار کرد که چنین موضوعی یکی از مشکلات کوچک بازی در حال حاضر به حساب می‌آید.

باید اقرار کرد که عرضه بتلفیلد 2042 بدون شک ناامید کننده بوده و هرچند دایس، سازنده بازی قول داده تا مشکلات آن را برطرف کند و در حال حاضر نیز مسیر بهبودی خود را طی می‌کند، بازیکنان چندان رضایتی از آن ندارند. علاوه بر اینکه کاربران در وب‌سایت متاکریتیک با ثبت امتیاز ۲.۲ حسابی از خجالت بازی درآمده‌اند، در استیم نیز بازی وضعیت چندان خوبی ندارد و Battlefield 2042 هم اکنون رتبه نوزدهم لیست ۱۰۰ بازی افتضاح استیم را کسب کرده است. با این وجود بازی توانست در هفته اول خود بیش از ۴.۲۳ میلیون نسخه فروش داشته باشد که از این حیث، دومین عنوان برتر سری بتلفیلد به حساب می‌آید.

بازی Battlefield 2042 هم‌ اکنون بر روی ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴ و پی‌سی در دسترس قرار دارد.

Leave Your Comment

error: کپی نداریم :(