کاهش فروش Battlefield 2042 در بریتانیا

کاهش فروش Battlefield 2042 در بریتانیا

اولین اطلاعات فروش Battlefield 2042 از زمان عرضه‌ی آن در هفته‌ی گذشته منتشر شده‌اند که نوید یک شکست را برای الکترونیک آرتس (Electronic Arts) می‌دهند.

همان‌طور که می‌دانید عنوان Battlefield 2042 از زمانی که به دست پلیرها رسیده، درگیر جنجال‌هایی شده است. این بازی در حال حاضر یکی از بدترین بازی‌های تاریخ Steam از نظر امتیاز کاربران است و خشم بسیاری از طرفداران این فرنچایز را در رسانه‌های اجتماعی برانگیخته است. حال، با انتشار آمار فروش این عنوان، به نظر می‌رسد که داستان ناامیدی طرفداران ادامه دار خواهد بود.

در بریتانیا، فروش Battlefield 2042 در مقایسه با بازی قبلی سری یعنی Battlefield V با کاهش 59 درصدی مواجه شده است. با توجه به اینکه Battlefield V نیز عرضه‌ی خوبی نداشت، این کاهش بسیار چشمگیر است. لازم به ذکر است که V نیز در زمان عرضه به دلیل انتشار خیلی زود و باگ های بسیار مورد انتقاد قرار گرفت. فروش زمان عرضه‌ی Battlefield V در مقایسه با Battlefield 1 در سال 2016 63 درصد کاهش داشت. بنابراین کاهش 59 درصدی Battlefield 2042 در مقایسه با معیار پایینی که Battlefield V تنظیم کرده بود، خبر نگران کننده‌ای برای این فرنچایز است.

البته داده‌های فروش منتشر شده، تاکنون فقط شامل فروش فیزیکی می‌شوند. این روزها فروش دیجیتالی برای بازی‌های ویدیویی اهمیت بیشتری پیدا کرده است و به همین دلیل، با انتشار این داده‌ها انتظار می‌رود که وضعیت برای Battlefield 2042 کمی بهتر شود. با این حال، فروش فیزیکی Call of Duty: Vanguard در بریتانیا 23 درصد کاهش یافت و انتظار می‌رفت که فروش دیجیتالی تفاوت را جبران کند، اما فروش دیجیتالی به‌جای درست کردن اوضاع، وضعیت را برای جدیدترین نسخه‌ی Call of Duty بدتر کرد. چنان که با احتساب فروش دیجیتالی، فروش این بازی در کل نسبت به سال قبل 40 درصد کاهش داشته است.

الکترونیک آرتس امیدوار است که فروش دیجیتال بتواند Battlefield 2042 را نجات دهد. در هر صورت باید منتظر بمانیم تا ببینیم بازی در سایر مناطق نیز چگونه عمل می‌کند. البته توجه داشته باشید که انگلستان شاخص خوبی برای سایر کشورها در فروش بازی‌های AAA مانند Battlefield و Call of Duty است.

بازی Battlefield 2042 در حال حاضر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس کاربران قرار دارد.

Leave Your Comment

error: کپی نداریم :(