پتنت جدید پلی استیشن اجازه استفاده از برنامه‌ها بدون خروج از بازی را می‌دهد

پتنت جدید پلی استیشن اجازه استفاده از برنامه‌ها بدون خروج از بازی را می‌دهد

با توجه به پتنت جدید منتشر شده، به نظر می‌رسد که سونی به دنبال راه‌ حالی برای جا به جا شدن بین برنامه‌های مختلف بدون خروج از بازی است.

رابط کاربری کنسول پلی‌استیشن ۵، نسبت به کنسول قبلی این کمپانی عملکرد سریع‌تر و بهتری دارد. اما به نظر می‌رسد که سونی به دنبال راهی برای ارتقای عملکرد آن است، با توجه به پتنت جدید منتشر شده، سونی ایده‌ی ساخت سیستمی را در سر دارد که به کاربران خود اجازه می‌دهد بدون نیاز به خروج از بازی به دیگر برنامه‌هایی مانند برنامه‌های پخش موسیقی دسترسی داشته باشند. با توجه به پتنت منتشر شده، به واسطه‌ی این سیستم جدید پنجره‌ای در گوشه‌ی صفحه باز شده و به کاربر خود اجازه می‌دهد که بین برنامه‌های مختلف بدون خروج از بازی جا به جا شود و از آن‌ها استفاده کند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده، هنگامی که کاربران قصد استفاده از این قابلیت را دارند، منویی بر روی صفحه‌ی اصلی سیستم باز شده و بسته به برنامه‌ای که کاربر قصد استفاده از آن را دارد فضای مشخصی را اشغال خواهد کرد. نحوه‌ی کار این سیستم شباهت غیر قابل انکاری به Snap System در ایکس باکس وان دارد که در قسمت داشبورد به کاربران خود اجازه می‌داد بدون خروج از بازی دسترسی به برنامه‌های مختلف داشته باشند. با توجه به قدرت سخت افزاری پلی‌استیشن 5، به نظر نمی‌رسد این کنسول مشکلی در اجرای این سیستم داشته باشد.

همان طور که در ابتدای خبر ذکر شد، این سیستم تنها یک پتنت یا ایده‌ی اولیه است و همانند دیگر پتنت‌هایی که در گذشته به ثبت رسیدند، برای اجرای آن هیچ تضمینی وجود ندارد.

error: کپی نداریم :(